KONST / Litografier / Färglitografi 8605425
nr 860 5425
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
Färglitografi, Ivar Morsing (f. 1919), 'I manegen', 64/100, signerad, 1968, motivet: 30x39
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 november 2013
kl 20:55:06
16/11 15:35:32
Ivar Morsing
Läs mer om Ivar Morsing